Lidový běh pro všechny

Běžecká organizace Příčovy

Příčovy 1
26401 Sedlčany

ivet.pokorna(zavináč)gmail.com

Anketa

Příznivci přespolního běhu měli v neděli sraz v Příčovech

07.09.2014 13:15
datum: 07.09.2014
autor: HS

 

Bezmála pět kilometrů tratě po silničkách, cestičkách i travou vedla trať již šestého ročníku Příčovského krosu, vytrvalostního běhu s podtitulem lidový, který se běžel v neděli 7. září od 10. hodin dopoledne.

Trasa se po léta nemění a vede příjemnou cestou v okolí Příčov a rybníku Musík. Závod sám mi připadal být organizován a obecně pojat jako přátelské setkání s téměř rodinnou atmosférou. Obavy jsem měl jen na počátku akce, když moderátorka celého podniku – Štěpánka Barešová, popisovala značení tratě a zažertovala, že trať je dobře značená a na nikoho se nečeká. Vzpomněl jsem si na sedlčanský půlmarathon, který se běžel před týdnem a hlavní organizátor rovněž podobným způsobem vtipkoval. Ve dvou třetinách trati se pak závodník běžící na třetím místě ztratil.

 

Celková účast na Příčovském krosu byla letos trochu slabší. V letech 2011 a 2012 běželo po 28 běžcích, vloni se utkalo 23 závodníků. Letos jich na startu stanulo pouze 20. Dodávám, že letošní slabší účast organizátoři svalovali na svatbu, která se ve vsi konala předchozí den.

Na nedělním startu se objevil i držitel traťového rekordu Ladislav Jelen ze Sedlčan, který v roce 2012 uběhl trať v čase 17:26 minut. Rekord mezi ženami drží Martina Žaborová, která v čase 22:32 minut doběhla v roce 2012.

 

Už samotná účast Ládi Jelena slibovala vynikající čas, ale tento běžec se dokonce postaral o překonání svého vlastního traťového rekordu. Ve chvíli kdy proběhl cílem, stopky ukazovaly 17:20 minut. Ženský rekord letos nepadl, ale i čas ženské vítězky Kataríny Třískové (23:26 minut) vzbudil bouřlivý potlesk přítomných diváků.

 

Za zaznamenání jistě stojí účast a výkony tradičních vytrvalostních běžeckých veteránů. Na start se letos vedle sebe postavili a do cíle doběhli i Stanislav Rataj ze Sedlce-Prčice (narozen 1942) a Miroslav Hrstka z Jesenice (1946).

 

Foto: Sedlčanské noviny.cz