Lidový běh pro všechny

Běžecká organizace Příčovy

Příčovy 1
26401 Sedlčany

ivet.pokorna(zavináč)gmail.com

Anketa

Na Příčovském krosu padaly v neděli 4.9. rekordy

13.09.2011 15:52

3. ročník Příčovského lidového běhu uvítalo slunečné nedělní počasí, a snad i díky tomu dorazil ke startovní čáře rekordní počet běžců. Na trasu dlouhou 4,75 km vyrazilo přesně v 10 hodin dopoledne 28 nadšenců, které na trase čekal velmi různorodý terén – silnice, polní cesty, bahno, louky a vysoká tráva. Odměnou jim však byla krásná okolní příroda vesnice Příčovy a přátelská atmosféra běhu.

Výsledky byly vyhlášeny ve třech kategoriích: muži, ženy a děti do 15 let. A právě v mužské kategorii padl další traťový rekord. Loňský čas byl překonán téměř o 2 minuty závodníkem Tomášem Rycheckým, který trasu krosu uběhl za výborných 18 minut a 35 sekund. Na druhém místě se umístil loňský vítěz Luboš Hrma a třetí příčku obsadil příčovský sportovec Václav Tesař.

V kategorii žen, ve které startovalo 8 běžkyň, nedošlo k překonání loňského času, avšak vítězku Ilonu Trinerovou (s časem 23:07) od něj dělilo jen 25 sekund. Druhou příčku opět obsadila organizátorka běhu Iveta Nevlidová a třetí v pořadí doběhla Eva Hančlová.

Letos poprvé byla na Příčovském krosu oficiálně otevřena i kategorie dětí do 15 let, ve které zvítězil Vojtěch Kocura časem 30:45. Nejmladším účastníkem běhu byl devítiletý Lukáš Novotný, jenž trasu zdolal za krásných 31:19.

I letos se na trať Příčovského krosu vydal bosý běžec, který si v cíli na nerovnosti na trase nestěžoval a i nadále má v plánu razit tento zdravý a znovu objevený způsob běhu.